Güç Taşları

Güç Taşları4 Tip güç taşı bulunur, bunlar: Yaşam, Buz, Magma, Karanlık. Taşlar Heykel yapmak için kullanılır. Güç taşlarının 3 farklı boyutu vardır; Kesit, Parçacık, Kristal.

Bir üs yok edildiğinde, karargahtan Güç Taşı alma şansınız %25dir. Üsteki her diğer binadan Güç Taşı alma şansınız ise %2dir. Eğer bir binadan Güç Taşı alırsanız, Kesit olma şansı %85, Parçacık olma şansı %12, Kristal olma şansı ise %3dür.

Karanlık heykellerin bir özelliği Güç Taşı şansını artırmasıdır. Heykelin vermiş olduğu ekstra Güç Taşı gelme ihtimali, her binanın temel ihtimali ile çarpılır. Örneğin, eğer heykellerden gelen toplam Güç Taşı şansınız +%100 ise, karargahların Güç Taşı verme ihtimali %50 ve tüm diğer binaların ihtimali ise %4dür.

Dr. Terör seviyelerinden her zaman en az bir Güç Taşı ve Lt. Hammerman seviyelerinden ise önceden belirlenmiş Güç Taşı serisini kazanırsınız. Ancak, bu seviyelerde daha yüksek ihtimaller de geçerlidir. Ayrıca garanti edilmiş Güç Taşlarından daha çok Güç Taşı kazanma İHTİMALİNİZ de vardır.

Heykeltıraşı inşa etmeden önce Güç Taşlarını toplamanız ve elinizde tutmanız mümkündür. Elde ettiğiniz tüm Güç Taşları üssünüzde depolanır. Ancak heykeltıraşı inşa etmeden elinizdeki Güç Taşlarının sayısını göremezsiniz.

Güç Taşları Boyutları:

Kesit

Kesitler bir Güç Taşının en küçük parçalarıdır. Aynı türden yedi adet Kesit birleştirildiğinde, en küçük ve en az güce sahip bir heykel türü olan Heykel’i oluştururlar.

boom-beach-yasam-kesiti
Yaşam Kesiti
boom-beach-buz-kesiti
Buz Kesiti
boom-beach-magma-kesiti
Magma Kesiti
boom-beach-karanlik-kesiti
Karanlık Kesiti

Parçacık

Parçacıklar orta boy Güç Taşlarıdır. Aynı türden yedi adet Parçacık birleştirildiğinde orta boy bir heykel türü olan Muhafız’ı oluştururlar. Muhafız heykellerinin, mümkün olabilecek en güçlü Heykel’den daha yüksek bir güce sahip olacağı garanti edilmiştir.

Heykel’ler, aynı türden bir adet Parçacık Güç Taşı elde etmek amacıyla geri istenilebilir.

boom-beach-yasam-parcacigi
Yaşam Parçacığı
boom-beach-buz-parcacigi
Buz Parçacığı
boom-beach-magma-parcacigi
Magma Parçacığı
boom-beach-karanlik-parcacigi
Karanlık Parçacığı

Kristal

Kristaller en büyük Güç Taşlarıdır. Aynı türden yedi adet Kristal birleştirildiğinde, en büyük ve en güçlü heykel olan Şaheser’i oluştururlar. Şaheser heykellerinin, mümkün olabilecek en güçlü Muhafız’dan daha yüksek bir güce sahip olacağı garanti edilmiştir.

Muhafız’lar, aynı türden bir adet Kristal Güç Taşı else etmek amacıyla geri istenilebilir.

boom-beach-yasam-kristali
Yaşam Kristali
boom-beach-buz-kristali
Buz Kristali
boom-beach-magma-kristali
Magma Kristali
boom-beach-karanlik-kristali
Karanlık Kristali

Güç Taşı Çeşitleri:

Yaşam

Yaşam Güç Taşları kaynak üretimini artıran heykeller yapmak için kullanılmaktadır. Bu bonus, oyuncunun üretim binalarının, kurtarılmış sahipsiz adaların ve Kaynak adalarının hasılatını belirli heykelin bonusuna göre artırır. Yaşam Güç Taşları Tropik düşman üslerinden, sahipsiz adalardan ve Lt. Hammerman üslerinden elde edilebilir.

Yaşam Güç Taşları aynı zamanda günlük ödüllerde (rastgele olarak) ve Denizaltı dalışlarında mevcuttur.

boom-beach-yasam-kesiti
Yaşam Kesiti
boom-beach-yasam-parcacigi
Yaşam Parçacığı
boom-beach-yasam-kristali
Yaşam Kristali

Buz

Buz Güç Taşları bina hasarını ve sağlığını artıran heykeller yapmak için kullanılmaktadır. Bu Güç Taşları, takımada haritasında kuzey (üst) kısımlarda bulunan buz ve kar ile örtülü, düşman oyuncu üslerinden, sahipsiz adalardan ve Lt. Hammerman üslerinden elde edilebilir.

Buz Güç Taşları aynı zamanda günlük ödüllerde (rastgele olarak) ve Denizaltı dalışlarında mevcuttur.

boom-beach-buz-kesiti
Buz Kesiti
boom-beach-buz-parcacigi
Buz Parçacığı
boom-beach-buz-kristali
Buz Kristali

Magma

Magma Güç Taşları birlik hasarını ve sağlığını artıran heykeller yapmak için kullanılmaktadır. Magma Güç Taşları düşman oyuncu üslerinden, sahipsiz adalardan ve Volkanik adalarda bulunan Lt. Hammerman üslerinden elde edilebilir.

Magma Güç Taşları aynı zamanda günlük ödüllerde (rastgele olarak) ve Denizaltı dalışlarında mevcuttur.

boom-beach-magma-kesiti
Magma Kesiti
boom-beach-magma-parcacigi
Magma Parçacığı
boom-beach-magma-kristali
Magma Kristali

Karanlık

Karanlık Güç Taşları Gambot enerjisini, Güç Taşı şansını ve Kaynak ödülünü artıran heykeller yapmak için kullanılmaktadır. Bu Güç Taşları yalnızca Dr. Terör saldırıları, rastgele olarak günlük ödüllerin bir parçası ve muhtemel Denizaltı dalışları aracılığıyla elde edilebilir. İlk Dr. Terör üssü, 10uncu seviye Lt. Hammerman üssünü tamamladıktan sonra erişilebilirdir.

boom-beach-karanlik-kesiti
Karanlık Kesiti
boom-beach-karanlik-parcacigi
Karanlık Parçacığı
boom-beach-karanlik-kristali
Karanlık Kristali

Related posts

Albay Gearheart

Albay Gearheart

Yeni bir düşman geliyor: Albay Gearheart! Prototip modülleri için çıktığın avda Savaş Fabrikalarını yerle bir et Albay Gearheart, savaş fabrikalarına sahip tıpkı Lt.Hammerman ve Dr.Terör gibi yeni bir etkinliktir. Her 6 günde bir gelir ve 21 saat sürer. Albay Gearheart'ı aktif edebilmek...

Silah Laboratuvarı

Silah Laboratuvarı

Prototip modülleri toplayıp güçlü ama kısa süreli prototip savunmaları oluştur. Silah laboratuvarı, prototip savunmalar oluşturmak için kullanılır. Silah laboratuvarını yükseltmek birden fazla prototip savunma yerleştirmenizi sağlar. Prototip Savunma Hakkında Prototip savunma, ana üste...

Cehennem Topu

Cehennem Topu

Hedeflerin çoğunu anında yok eden bir Cehennem Işını ateş eder. Çok düşük ateş hızına sahiptir. Cehennem Topu, silah laboratuvarında yapılmış bir prototip savunmadır.Tüm prototip savunması gibi sadece 12 gün çalışma süresi vardır. Cehennem Topu atış başına çok yüksek hasar verdiği gibi...

Leave a comment