Eşleştirme Dengesi

Eşleştirme DengesiEşleştirme skorunuz Zafer puanınızla doğru orantılıdır. Kara Muhafız üslerine karşı birçok saldırı kazanmak Zafer Puanınızı yükseltecek ve bu nedenle daha zorlu rakiplerle eşleştirileceksiniz. Savunmaları kaybetmek ve birçok saldırı almak Zafer Puanınızı düşürecek ve daha kolay rakiplerle karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Eşleştirme direkt olarak Zafer puanına bağlıdır. Güncel olarak kullanılan eşleştirme sistemi 7 Mayıs 2014’e kadar uygulanmıyordu, ta ki ilk kez forumlarda bir tehdit olarak yayımlanana kadar:  http://forum.supercell.net/showthread.php/263979-New-Matchmaking-System

Dr. Terör dışında tarafsız adalara ve diğer oyunculara yaptığınız saldırılarda galip gelmek size Zafer puanı kazandırır. Zafer Puanınız yükseldikçe daha zor Kara Muhafız üsleriyle ve size yakın Zafer Puanı olan oyuncularla eşleştirileceksiniz. Yani, daha yüksek Zafer Puanına sahip olmanız, daha yüksek seviyedeki oyuncularla karşılaşacağınız anlamına geliyor. Zafer Puanınızın haritanızda beliren Kaynak adaların seviyesinde etkisi vardır ama Lt. Hammerman ve Dr. Terör üslerinin seviyelerini etkilemez.

Savunmaları kaybederek ve fethettiğiniz köylere yapılan işgallerle Zafer Puanı kaybedersiniz. Her kaybettiğiniz savunma ve istila Zafer Puanınızı düşürür. Eğer üssünüz sizin bulunduğunuz Zafer Puanı çevresindeki oyuncular için basit bir üsse, doğal olarak Zafer puanı kaybedersiniz. Saldırılar rast gele olarak olur ama fethettiğiniz adalara daha sık olurlar. Eğer çok yüksek bir Zafer Puanına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve eşleştirildiğiniz rakipler çok zorluysa, elinizde kaynaklarınızı kısıtlı bir biçimde tuttuğunuzdan ve kasanızın onları korumak için yeterli olduğundan emin olun. Böyle bir durumda Karargahınızı kıyının hemen dibine, savunma binalarını etrafına koymaksızın yerleştirin. Oyuncular kolayca adanızı istila edebilecek ve hızlı bir şekilde Zafer Puanınızı düşürmüş olacaksınız.

Zafer Puanınızı artırmak sizi daha güçlü oyuncularla ve Kara Muhafızlarıyla karşılaştıracak, bu adalardan elde ettiğiniz ganimetler artacak ve puanınız yükseldikçe gelen günlük ödüller de çoğalacaktır. Yani Zafer Puanınızı yüksek tutmak aldığınız ödülleri artıracaktır ama öte yandan fazla yüksek olması da saldırıya uğradığınızda daha kolay kaybetmenizi ve kaybettiğiniz ganimetlerin çoğalmasına neden olacaktır. Hem savunmanız hem de saldırılarınız için ideal bir aralık bulmanızda fayda var.

Bir Supercell üyesinin forumculara söylediği gibi:

“Yeni eşleştirmeler oyuncunun sahip olduğu Zafer Puanına göre belirlenecektir. Yakın Zafer Puanına sahip oyuncuları eşleştirmeye çalışacağız. Bu yeni eşleştirme sistemi, güncelleme öncesi oluşan birçok soruna çözüm olacaktır. En önemlisi de, yeni sistem daha şeffaf bir yapıya sahip ve oyuncuların kendi kendilerini dengeleyebilecekleri bir sistem sunuyor: Eğer çok fala mağlubiyet alırsanız doğal olarak daha kolay rakiplerle karşılaşacaksınız. Bu yeni sistemin yeni zorluklar oluşturacağını biliyoruz, ama bu tip sorunların daha kolay bir şekilde çözülebileceğini düşünüyoruz. ”

Yeni sistemin devreye girmesi yaklaşık olarak bir hafta aldı ve şimdi tam olarak işliyor.

Zafer Puanı:

Zafer Puanı birliklerinizin başarısını temsil eder. Oyunun eşleştirme sistemi ve puan tablosundaki yeriniz Zafer Puanınıza bağlıdır. Zafer Puanı kazanmanın ve kaybetmenin birçok yöntemi vardır. Bu tablo bahsi geçen yöntemleri özetlemektedir.

“Zafer Puanı, sefer başarını gösterir. Daha fazla Zafer Puanı kazanmak için düşman üslerini yok et ve yeni bölgeleri keşfet!”

DurumZafer Puanı Değişimi
Kara muhafızları üssü yıkarlırsa1 veya 2 madalya kazanılır
Oyuncu üssü yıkılırsa2 madalya kazanılır
Kaynak üssü kazanılırsa1 madalya kazanılır
Keşif sırasında sandık bulunursa1 madalya kazanılır
Lt Hammerman üssü yıkıldığında5 madalya kazanılır
Dr. Terör üssü yıkılırsakazanç yok
Kara Muhafızları veya Oyuncu istilasına uğrandığında1 madalya kaybedilir
Kaynak adası kaybedildiğinde1 madalya kaybedilir
Ana üs yıkıldığında1 madalya kaybedilir

Yüksek Skorlar:

 • Boom Beach puan tablosu, oyuncuları zafer puanlarına göre sıralar. Oyuncular ne kadar çok zafer puanına sahipse o kadar yukarıda yer alırlar.
 • Dünya sıralamasında birinci sırada olan bir oyuncu seviye rozetinde bir altın işareti alır.
 • Oyun içinde puan tablosunu görebilirsiniz.
 • İlk sıradaki küresel puan tablosudur, tüm oyuncular tarafından görülebilir.
 • İkinci sıradaki bölgesel puan tablosudur, ülkeni ve bölgenizdeki oyuncular içindir.
 • Arkadaşlarınızın Zafer puanları da puan tablosunda sıralanacaktır, bu sayede kendinizi arkadaşlarınızla karşılaştırabilirsiniz.
 • Bu puan tablolarından birinde puanınızı görmek için 20,000. sırada veya daha yukarıda olmalısınız. İlk 50 oyuncu puan tablosunu görebilen herkes tarafından görülebilir. Eğer 51-20,000 sırası arasında yer alıyorsanız, kendi sıranızı, iki alt ve iki üstünüzde yer alan oyuncuları da görebilirsiniz.

Related posts

Albay Gearheart

Albay Gearheart

Yeni bir düşman geliyor: Albay Gearheart! Prototip modülleri için çıktığın avda Savaş Fabrikalarını yerle bir et Albay Gearheart, savaş fabrikalarına sahip tıpkı Lt.Hammerman ve Dr.Terör gibi yeni bir etkinliktir. Her 6 günde bir gelir ve 21 saat sürer. Albay Gearheart'ı aktif edebilmek...

Silah Laboratuvarı

Silah Laboratuvarı

Prototip modülleri toplayıp güçlü ama kısa süreli prototip savunmaları oluştur. Silah laboratuvarı, prototip savunmalar oluşturmak için kullanılır. Silah laboratuvarını yükseltmek birden fazla prototip savunma yerleştirmenizi sağlar. Prototip Savunma Hakkında Prototip savunma, ana üste...

Cehennem Topu

Cehennem Topu

Hedeflerin çoğunu anında yok eden bir Cehennem Işını ateş eder. Çok düşük ateş hızına sahiptir. Cehennem Topu, silah laboratuvarında yapılmış bir prototip savunmadır.Tüm prototip savunması gibi sadece 12 gün çalışma süresi vardır. Cehennem Topu atış başına çok yüksek hasar verdiği gibi...

7 Comments

 1. yunus 27 April 2015
  Cevapla

  zafer puanı eşleştirmesi hiç adil değil. karagahı kolay yere kurup zafer puanını düşük ve aşağıda tutan bir sürü kullanıcı var level veya seviyeye göre eşleştirme en adil olanı. benimle aynı zafer puanına sahip ama 42-43 level olan kullanıcılara karşı karargahımı nasıl savunacağım

  • ………… 1 July 2015
   Cevapla

   Senin dediğin gibi yaparak seviye 32 karargah 14 e kadar geldim. Saldıracak binaları adaya bile indirmedim. İlk oyuna başladığım sıralar adaya yerleştirdiğim keskin nişancıların seviyesi 5 olarak kaldı. Yani hep birliklerimi ve kaynak üreten binaları kasayı konutları depoları Gambotu Çıkarma gemisini vs yükselttim. Ama şu an benden Heykeltraş için 670 000 odun bir sürü taş ve demir istiyor. Ben bunu karargahıma durmadan saldırı varken ve karargahımı savunmasız bırakınca biriktirmem günleeer alır. Bu bana sıkıcı gelmeye başladı. Biriktir biriktir bir kaç piyade askerle karargahını indirip korunmayan % 30u alsınlar ve sonra yine heykeltraş için biriktirmeye devam et. Ben de sanki artık savunma binalarını güçlendirip karargahımı güvenli bir yere alacağım. Yok onu yapmazsam da daha fazla ilerleyemeyeceğim. Olduğum yerde sayacağım.

  • Mustafa 23 July 2015
   Cevapla

   Haklısın kardeş benimde 12. Seviye karargahım var karşıma 16 , 17 karargahlı oyuncuları çıkariyolar

 2. afyok 20 May 2015
  Cevapla

  BENDE KATILIYORUM YUNUSA 21 LEVELKEN 43 LEVEL DÜŞMAN GELDİ HARİTAYA NASIL SAVAŞABİLİRİZ BU TÜR OYUNCULARLA 150 MADALYADAYKEN 39 LEVELLER DOLDU HARİTA. BİZİM ONLARA KARŞI NE SAVUNMAMIZ NE SALDIRI GÜCÜMÜZ YETERLİ SEVİYEYE GÖRE OLMALI KARŞILAŞMALAR

 3. Berax 17 July 2015
  Cevapla

  Siz bütün gün savunma yapıp yeşil ve mavi hekellere abanırsanız olacağı bu tabi gidip saldırı gücüne odaklanıcan. Yok karargahı öne koyayım yok saldirmiyim dersen ep aynı yerinde sayarsın. Ben hiç zorlanmadım gelişirlen oyun bence çok dengeli. Hatta en vicdanlı oyun diyebilirim.

 4. Gökhan 10 September 2015
  Cevapla

  Bencede levele göre olmalı 33 levelim 42 level saldırıyor bütün kaynakları calıyor oyuna denge getirilmeli

 5. yaşar ozer 28 September 2015
  Cevapla

  ben durumu supercell e foto ve videolar ile bildirdim.onlar da güncellemede düzelteceklerini biraz sabırlı olmamızı söylediler.

Leave a comment